Udostępniane klientom auta pod kontrolą

By cieszyć się jazdą samochodem wcale nie trzeba być jego właścicielem. Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie auta z wypożyczalni kiedy zajdzie taka potrzeba. Dobrą praktyką warsztatów samochodowych czy firm ubezpieczeniowych stało się również w ostatnim czasie udostępnianie swoim klientom aut zastępczych na czas naprawy lub likwidacji szkody. Rozwiązaniem dla firm, które z różnych powodów udostępniają swoje samochody klientom jest system monitoringu GPS.

16501063081_8c86c2e94c_mCo zyskuje firma, która zajmuje się profesjonalnym wypożyczaniem aut? Przede wszystkim może skutecznie kontrolować swoją flotę. Odbiornik zamontowany w aucie na bieżąco przesyła dane dotyczące lokalizacji pojazdu, prędkości z jaką się porusza czy liczby przejechanych kilometrów. Praktyką jest, że firmy udostępniające auta ustalają dzienny limit kilometrów jaki może pokonać wynajmujący. Właściciel firmy może w dowolnej chwili sprawdzić czy pojazd nie przebył zbyt wielu kilometrów. Może on dodatkowo ustalić specjalne alerty, które poinformują go wiadomością SMS po przekroczeniu wyznaczonego dziennego limitu kilometrów. System monitoringu GPS dodatkowo dostarcza wielu innych danych i informacji, takich jak poziom paliwa, średnie spalanie czy obroty silnika. Daje to podgląd na styl jazdy kierowcy i obchodzenia się z autem. GPS w aucie to również bardzo skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą auta. Podobne zastosowanie ma monitoring w przypadku aut zastępczych.

Monitoring GPS pozwala więc w skuteczny sposób kontrolować auta wypożyczane lub udostępniane klientom. System dodatkowo wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa i zabezpiecza pojazd na wypadek kradzieży.

Udostępniane klientom auta pod kontrolą