Temperatura w chłodniach pod kontrolą

Polskę w ostatnich dniach nawiedziły tropikalne upały, które są dokuczliwe dla wielu osób. W branży transportowej wysokie temperatury mają szczególne znaczenie dla firm, które zajmują się transportem żywności.

3165787584_c61024361c_nW czasie upałów bardzo ważne jest, by żywność była przewożona w odpowiednich warunkach Wysokie temperatury przyspieszają bowiem rozwój bakterii i psucie się żywności. Samochody służące do transportu żywności powinny być nie tylko wyposażone w urządzenia chłodnicze, ale również w aparaturę umożliwiającą stałą kontrolę temperatury panującej w chłodni. Funkcjonalności takie zapewnia system monitoringu GPS. System oprócz standardowych funkcji, takich jak lokalizacja pojazdów na mapie, pomiar prędkości czy kontrola paliwa w zbiorniku, umożliwia również sprawdzanie na bieżąco aktualnej temperatury panującej w chłodni. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu w pojeździe czujnika temperatury. Dzięki temu uprawniona osoba w każdej chwili może sprawdzić czy temperatura w chłodni jest odpowiednia. Wszelkie jej zmiany czy przekroczenia określonych wcześniej progów są widoczne na możliwych do wygenerowania w dowolnym momencie raportach. Raporty takie można również przygotować i przedstawić kontrahentowi jako dowód na to, że żywność została przewieziona w odpowiednich warunkach. To również poświadczenie wysokiego poziomu świadczonych przez firmę usług.

Dzięki monitoringowi GPS dla chłodni nawet w trakcie największych upałów odbiorcy żywności mogą mieć pewność, że żywność jest transportowana w odpowiednich i bezpiecznych warunkach.

Temperatura w chłodniach pod kontrolą