Monitorowanie przedstawicieli handlowych

Przedstawiciele handlowi to zawód, który ma w środowisku kierowców i nie tylko wyrobioną opinię. Niestety nie jest ona zbyt przychylna. Najczęściej zarzuca się im, że jeżdżą zbyt brawurowo i nie zawsze należycie wykonują swoje obowiązki. Stereotyp ten jest krzywdzący dla wielu uczciwych pracowników. Na szczęście dzięki systemowi monitoringu GPS dla aut osobowych można w łatwy sposób mieć kontrolę nad pracą przedstawiciela handlowego.

Montaż takie systemu jest jak najbardziej opłacalny. Przede wszystkim system monitoruje wszelkie wskaźniki związane z paliwem. Dla pracodawcy najważniejsze jest spalanie. GPS p13400416595_80616d1fbd_mokazuje nie tylko spalanie samochodu, ale również dokładną prędkość z jaką porusza się kierowca. Dzięki temu można znacznie zaoszczędzić na kosztach paliwa. Jest to również sposób na zwiększenie bezpieczeństwa handlowca. Kierowca, który ma świadomość, że każde znaczne przekroczenie prędkości będzie odnotowane będzie jeździł wolniej i co za tym idzie bezpieczniej. System monitoringu GPS kontroluje również wszelkie zmiany poziomu paliwa. Odnotowywane są automatycznie wszystkie tankowania, jak i upuszczenia paliwa. Nie ma więc możliwości, by kierowca ,,sprzedawał oszczędności”. Monitoring pozwala na dokładne sprawdzenie tras przejazdu handlowca, czasu jego odpoczynku i tego spędzonego na wizytach u klientów. Dla pracodawcy jest to narządzie, które pozwala zwiększyć efektywność i wydajność pracy. Jednak GPS w samochodzie służbowym to również dbanie o bezpieczeństwo pracownika. Specjalne czujniki alarmują właściciela pojazdu o zabraniu autostopowicza lub nagłym zatrzymaniu pojazdu. W razie niebezpieczeństwa, czy wypadku monitoring GPS od razu wyłapie takie zdarzenie i pozwoli na szybsze wezwanie pomocy. System ten chroni także pojazd przed kradzieżą. W razie takiej sytuacji łatwo można namierzyć skradzione auto. Korzyści jest zatem naprawdę wiele.

Niektórzy podnoszą głosy, że tego typu rozwiązania ograniczają swobodę handlowców. GPS w samochodach służbowych jest w pełni legalny i zgodny z prawem. Należy jednak poinformować kierowcę, że taki system jest zainstalowany i to przed rozpoczęciem pracy. Pracodawca ma pełne prawo do kontrolowania swoich pracowników podczas wykonywania obowiązków.

Monitorowanie przedstawicieli handlowych