Monitorowanie pojazdów specjalistycznych

Monitorowanie pojazdów specjalistycznych to wygodna forma dbania o ich bezpieczeństwo i właściwy sposób użytkowania. System szczególnie chętnie jest wykorzystywany przez firmy budowlane, które dysponują liczną flotą pojazdów.

Jakie informacje można uzyskać z zainstalowanego w nich nadajnika GPS? Przede wszystkim lokalizację, czyli aktualne miejsce pobytu wraz z całą historią użytkowania (czas pracy poszczególnych operatorów, prędkość czy wykonane postoje). W przypadku wzbogacenia systemu o odpowiednią sondę cyfrową, administrator otrzyma szczegółowe informacje na temat zużycia paliwa i może na bieżąco śledzić wypełnienie baku.
Informacje te sprzyjają nie tylko optymalizacji pracy ale pozwalają także na wyeliminowanie niepożądanych sytuacji, związanych z kradzieżą paliwa. Przy pojazdach specjalnych, szczególnie przydatny okazuje się także dostęp do informacji specjalnych, jak np. ruchu obrotowego mieszarki czy wysypu wywrotki. Dodatkowo, nadajnik pozwala na szybką i bezpłatną komunikację z operatorem.
Monitorowanie pojazdów specjalistycznych