Monitorowanie floty samochodów ciężarowych

Monitoring GPS zainstalowany we flocie pojazdów ciężarowych, będzie korzystnie wpływał na optymalizację procesu dostawczego a ponadto wspomoże kierowców i zapewni bezpieczeństwo aut. Jaka jest zasada jego działania?

Montowany w pojeździe lokalizator, połączony jest z systemem odbioru danych (za pomocą smartphone, komputera bądź innego urządzenia mobilnego) a wysyłane przez niego informacje można stale monitorować. Jakiego typu dane oferuje? Przede wszystkim położenie pojazdu, jego stan techniczny, przebytą trasę (z miejscem i długością postojów, prędkością), zużycie paliwa a nawet parametry specjalne jak np. temperaturę w chłodni.

Montując monitoring GPS w samochodach ciężarowych jako właściciel firmy, zyskujesz pełen wgląd w sposób pracy zatrudnionych osób oraz wydajność konkretnych modeli aut. Jako kierowca możesz poczuć się znacznie bezpieczniej mając świadomość, iż pojazd w razie kradzieży czy np. wypadku drogowego, będzie łatwy do namierzenia. Montaż systemu nie powoduje utraty gwarancji na samochód i zapewnia umiejętne ukrycie lokalizatora, by nie był łatwy do znalezienia dla potencjalnych złodziei.

Monitorowanie floty samochodów ciężarowych