Monitoring GPS quadów i motocykli

Monitoring GPS quadów i motocykli niesie ze sobą wiele korzyści – od zapewnienia bezpieczeństwa pojazdów, przez kontrole ich stanu technicznego na ochronie przed nieautoryzowanym użyciem kończąc.

Prawdopodobieństwo kradzieży quada bądź motocykla jest wysokie (w porównaniu do samochodu) ze względu na kilka cech – większa mobilność, łatwość ukrycia (niewielkie rozmiary) oraz wysoka cena. Dlatego też, oprócz zabezpieczeń mechanicznych, warto wyposażyć maszynę w nadajnik GPS, który będzie na bieżąco wysyłał wiadomości o aktualnej lokalizacji. Proponowana funkcjonalność nie jest jedyną. System dostarcza także informacji na temat stanu akumulatora i silnika. Ustawienie stref (poza którymi maszyna nie powinna się znajdować) pozwoli na natychmiastowe powiadomienie (SMS) o przekroczeniu dozwolonego terenu.

Właściciele motocykli i quadów, wyposażonych w system monitoringu GPS, mogą również liczyć na dodatkowe zniżki na ubezpieczenie. Biorąc pod uwagę, jego wyjątkowo wysoki koszt, jest to istotny argument.

Monitoring GPS quadów i motocykli