Monitoring GPS korzystny dla pracownika?

Przedsiębiorcy, którzy chcą efektywnie zarządzać posiadaną flotą coraz częściej decydują się na instalowanie systemu monitoringu GPS w firmowych autach. Pozwala to kontrolować zużycie paliwa, czas pracy kierowców czy śledzić położenie pojazdu. Monitoring GPS niesie również wiele korzyści dla pracownika.

Zacząć nale09581-048ży od tego, że kierowca poruszający się autem wyposażonym w system monitoringu otrzymuje komunikator połączony z nawigacją. Dzięki temu ma on możliwość skontaktowania się z managerem floty lub inną decyzyjną osobą, niezależnie od miejsca w Europie gdzie aktualnie się znajduje. Kierowca ma również możliwość wyznaczania trasy przejazdu oraz zyskuje dostęp do innych przydatnych informacji, które ułatwiają jazdę. Monitoringu GPS jest również pomocny, jeśli chodzi o rozliczanie czasu pracy oraz ilości przebytych kilometrów. System daje możliwość szczegółowego sprawdzenia tych parametrów, co stanowi potwierdzenie wykonanej przez kierowcę pracy. Na drodze mogą wydarzyć się różne niebezpieczne sytuacje, w których liczy się szybka pomoc. Monitoring GPS wyposażony jest w specjalny przycisk SOS, który zaalarmuje odpowiednie służby i osoby w razie niebezpieczeństwa. System zabezpiecza również pojazd przed kradzieżą.

Instalacja w pojazdach systemu monitoringu GPS daje obopólne korzyści zarówno pracodawcy, jak i kierowcom. Warto przekonać się o jego możliwościach.

Monitoring GPS korzystny dla pracownika?