Monitoring GPS dla łodzi – czy warto?

Wiosna oraz lato to czas rozpoczęcia sezonu dla amatorów żeglowania i nie tylko. Sporty wodne są w Polsce coraz bardziej popularne. Warto przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu rozważyć zainstalowanie w swojej jednostce system monitoringu GPS.

łódźJakie są korzyści z takiego rozwiązania? Przede wszystkim ochrona. Łodzie czy skutery wodne to pojazdy, które mają dużą wartość. Warto zabezpieczyć je przed kradzieżą. Monitoring GPS jest do tego idealnym rozwiązaniem. Wskazuje on na bieżąco pozycję pojazdu. W razie kradzieży właściciel może w łatwy sposób ustalić gdzie znajduje się jego pojazd. Możliwe jest zainstalowanie również dodatkowych elementów zabezpieczających, takich jak automatyczne odcięcie paliwa. Instalując system GPS w łodzi możemy liczyć także na o wiele korzystniejszą stawkę ubezpieczeniową niż w przypadku braku monitoringu GPS. System daje również właścicielowi wiele praktycznych danych. Najważniejsze z nich to dokładna pozycja, przebyta trasa oraz dystans. System monitoringu GPS daje możliwość odtworzenia dokładnie przebytej trasy, średniej prędkości oraz sprawdzenia dystansu jaki pokonała łódź. Dodatkowo właściciel ma również podgląd na dane dotyczące zużycia paliwa. Może śledzić jego poziom oraz średnie spalanie.

System GPS z pewnością pozwoli na lepszą ochronę łodzi i dodatkowo dostarczy właścicielowi wiele interesujących danych. Jego instalacja to z pewnością dobra inwestycja.

Monitoring GPS dla łodzi – czy warto?