Maszyny budowlane pod kontrolą

Maszyny budowlane są specyficznym rodzajem pojazdów. Ich praca odbywa się zazwyczaj na niewielkim obszarze, jakim jest plac budowy. Do działania wykorzystują one znaczne ilości paliwa. Są one również bardzo kosztowne i kradzież jakiejkolwiek maszyny jest dużą strata dla jej właściciela. Narzędziem, które pomoże właścicielom firm budowlanych w optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem firmy jest system monitoringu GPS. Jakie są jego korzyści?

koparkaMaszyny budowlane podczas pracy zużywają bardzo duże ilości paliwa. Szczegółowa kontrolę tego parametru umożliwia system GPS. Dzięki niemu właściciel firmy może sprawdzać ilość zużytego paliwa przez daną maszynę i na podstawie generowanych raportów obliczać koszty jej pracy na poszczególnych budowach. Monitoring GPS zapobiega również kradzieżom paliwa. Dzięki specjalnie montowanym sondom wszelkie duże zmiany w zbiorniku zostaną od razu wykryte. Instalacja w maszynach budowlanych monitoringu GPS pozwala również na efektywniejsze nadzorowanie swoich pracowników. System podaje pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym. Właściciel firmy może na bieżąco sprawdzać położenie maszyny, to czy pracuje i kto w danym momencie ją obsługuje. System GPS pozwala także na dokładne rozliczenia z czasu pracy operatorów maszyn. Raporty uwzględniają wszelkie przerwy w pracy i dokładnie podają czas w w jakim maszyna była użytkowana. To duże udogodnienie dla pracodawców, którzy mogą w ten sposób skutecznie kontrolować czas pracy swoich pracowników. Monitoring GPS daje również możliwość wyznaczenia dozwolonego obszaru w ramach którego maszyna czy pojazd mogą się poruszać. Zapobiega to wykorzystywaniu maszyny poza miejscem pracy. System GPS to również zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Wszelkie próby uruchomienia maszyny przez nieupoważnione osoby skutkują wysłaniem odpowiedniego komunikatu alarmowego. Właściciel może również zdalnie odciąć zapłon w maszynie. Dzięki takim zabezpieczeniom firma budowlana może liczyć na dodatkowe zniżki ubezpieczeniowe. To kolejna z korzyści, jakie daje instalacja systemu monitoringu GPS w maszynach budowlanych.

Zalety systemu pozwalają na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, zwiększenie efektywności pracy oraz nadzór nad pracownikami. Warto wypróbować to rozwiązanie w swojej firmie.

Maszyny budowlane pod kontrolą