Kontrola zużycia paliwa w samochodach ciężarowych

Jak pokazują wydarzenia ostatnich miesięcy, bezpieczeństwo kierowców oraz samych pojazdów ciężarowych staje się poważnym tematem. Aby zyskać maksymalną kontrolę nad pojazdem, znajdującym się nawet w bardzo dużej odległości, warto zainwestować w nowoczesny i wielofunkcyjny system GPS.

Rozwiązanie to, jak do tej pory, szczególnie chętnie wykorzystywane było do kontrolowania zużycia paliwa i eliminacji niepożądanych zdarzeń, związanych z jego kradzieżą. Na jakich zasadach pozyskiwane są tego typu informacje? Zainstalowanie w zbiorniku paliwa sondy cyfrowej, pozwala na odczyt podstawowych parametrów, związanych z tankowaniem/upuszczaniem paliwa. Magistrala CAN dostarcza zaś wiedzy z zakresu pracy silnika oraz zużycia paliwa.

Warto zainwestować także w montaż dodatkowego zabezpieczenia w postaci czujnika otwarcia i zamknięcia wlewu paliwa, połączonego z alarmem. Tak wyposażona ciężarówka będzie mogła ruszać w dowolnie dalekie trasy i sprawnie oraz bezpiecznie realizować powierzone zadania przy pełnej kontroli pożądanych parametrów.

Kontrola zużycia paliwa w samochodach ciężarowych