Kontrola pracy sprzętu specjalistycznego

Praca przy użyciu specjalistycznego sprzętu to odpowiedzialne zadanie, które warto objąć właściwym nadzorem. Koszt zakupu np. maszyn budowlanych czy innych urządzeń wykorzystywanych przez firmy, może być naprawdę wysoki.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i poczucie kontroli nad flotą? Tutaj z pomocą przychodzi system monitoringu GPS. Za jego pośrednictwem, możesz z łatwością sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się sprzęt, jaką trasę przebył oraz szereg innych, istotnych danych. Kolejną zaletą jest możliwość sprawdzenia wielu parametrów technicznych, jak np. stanu akumulatora. Kluczowe znaczenie ma również opcja kontroli zużycia paliwa (dzięki sondzie w zbiorniku i magistrali CAN). W ten sposób możesz zoptymalizować koszty pracy i wyeliminować ewentualne nadużycia ze strony kierowców i operatorów maszyn.

System wysyła także informacje na temat otwarcia bądź zamknięcia drzwi, wysypu wywrotki czy ruchu mieszarki. Możliwość szybkiej i bezpłatnej komunikacji z operatorem także nie pozostaje bez znaczenia.

Kontrola pracy sprzętu specjalistycznego