Jak kontrolować maszyny rolnicze?

Zbliża się wiosna, czyli czas intensywnej pracy dla rolnictwa. Ostatnie tygodnie zimy to idealny czas, żeby zastanowić się nad zamontowaniem w swoich ciągnikach i innych maszynach systemu monitoringu GPS. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych gospodarstw rolnych, które zatrudniają własnych pracowników. Maszyny są podstawowym narzędziem pracy w gospodarstwach rolnych, dlatego warto zadbać o to by były prawidłowo użytkowane i służyły długo.

ueberladewagen-jhaMonitoring GPS zamontowany w maszynach rolniczych, np. ciągnikach to przede wszystkim duża oszczędność pieniędzy. System pozwala na precyzyjne ustalenie poziomu zużycia paliwa. Wykorzystywana w tym celu jest sonda cyfrowa, magistrala CAN lub zabezpieczenie wlewu. Dzięki temu wszelkie możliwe oszustwa ze strony kierującego pojazdem zostaną od razu wykryte. Możemy również kontrolować to kiedy odbywało się tankowanie i ile litrów oleju napędowego przybyło w zbiorniku. Ale system ten nie służy wyłącznie do prób udaremniania ewentualnej kradzieży paliwa. Zdecydowana większość pracowników jest jednak uczciwa. Monitoring GPS pozwala przede wszystkim na usprawnienie i lepszą organizację pracy. Pozwala na to możliwość ścisłej kontroli czasu w którym operator maszyny wykonywał swoje obowiązki. Dzięki systemowi mamy możliwość na bieżąco kontrolować strefę pracy ciągnika lub innej maszyny rolniczej. Możemy także samemu wyznaczać takie strefy, a w przypadku opuszczenia jej przez pracownika natychmiast zostaniemy o tym poinformowani. System GPS pokazuje dokładnie wszelkie postoje i przerwy w pracy pracownika. Pozwala to na dokładne rozliczenie się tylko i wyłącznie za wykonaną pracę. Monitoring dostarcza również wiele innych przydatnych narzędzi i funkcji takich jak komunikator, dzięki któremu możemy być w ciągłym kontakcie z operatorem maszyny. Nie należy zapominać również, że w razie kradzieży ciągnika można go od razu namierzyć i odnaleźć skradzioną maszynę.

System monitoringu GPS dla rolnictwa z pewnością jest opłacalną inwestycją. Mając na uwadze to, że w miesiącach zimowych liczba prac polowych jest bardzo niewielka istnieje możliwość zawieszenia usługi w tym czasie. Pozwala to na jeszcze lepsze optymalizację kosztów działalności.

Jak kontrolować maszyny rolnicze?