GPS dla motocykli. Dlaczego warto?

Dobra, wiosenna pogoda spowodowała, że na drogach pojawia się po zimowej przerwie coraz więcej motocykli. Niedługo rozpoczną się pierwsze zloty, zjazdy i rozpoczęcia sezonu, a potem już miłośnicy jednośladów na dobre zagoszczą na drogach. Początek wiosny to czas kiedy każdy właściciel dokonuje przeglądu swojego motoru, tak by służył dobrze przez kilka kolejnych ciepłych miesięcy. Jest to też najlepszy moment, by zamontować w swoim motocyklu system GPS.

motorPrzede wszystkim jest to sprawdzony sposób na zabezpieczenie swojego motocykla przed kradzieżą. Jednoślady są o wiele bardziej mobilne niż samochody. Można je łatwiej ukryć i jeździć nimi w o wiele trudniejszych warunkach. Polne drogi, leśne ścieżki, wąskie uliczki to jedne przykładów miejsc gdzie można poruszać się nimi bez problemów. To także okazja dla złodziei, którym łatwiej uciec skradzioną maszyną. Dzięki monitoringowi GPS można od razu namierzyć aktualne położenie motocykla, co ułatwia znacznie pracę policji, a niejednokrotnie może mieć kluczowe znaczenie w odzyskaniu własności. Dodatkowo wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje klientom niższą stawkę za swoje usługi, jeśli w motocyklu jest zainstalowany GPS. To duży plus i oszczędność pieniędzy. Ale system GPS ma także inne zalety, poza ochroną przed kradzieżą. Dzięki dokładnemu namierzaniu pojazdu oraz jego trasy można w łatwy sposób zapisywać przebytą drogę i dzielić się nią z innymi. Ciekawe trasy i miejsca dzięki temu mogą odwiedzić również inni motocykliści. System informuje także o stanie paliwa i wylicza dokładne zużycie. Można w ten sposób sprawdzić dokładne spalanie motocykla w różnych warunkach. System podaje również inne dane dotyczące liczby przejechanych kilometrów, średniej prędkości, czasu jazdy czy stanu akumulatora. System może pełnić również funkcję komunikatora, który jest szczególnie przydatny podczas zagranicznych wyjazdów.

System GPS dla motocykli to nie tylko zabezpieczenie przed kradzieżą, ale także narzędzie które sprawi, że jazda jednośladem będzie jeszcze bardziej pasjonująca.

GPS dla motocykli. Dlaczego warto?