Czy warto instalować system monitoringu GPS w swojej flocie?

Nowoczesna technologia coraz częściej znajduje zastosowanie w codziennym życiu. Jednym z przykładów jest system GPS. Początkowo była to technologia wojskowa, którą później udostępniono dla cywilów. W ten sposób GPS trafił do naszych samochodów, telefonów czy tabletów. Osoby które prowadząc działalność gospodarczą wykorzystują różne pojazdy mogą zdecydować się na zainstalowanie w swojej flocie systemu monitoringu GPS. Jaki są tego korzyści?

8033247558_073753ae0e_nKorzyści najogólniej dotyczą bezpieczeństwa, oszczędności kosztów oraz komfortu i wygody. System wskazuje bieżącą pozycję pojazdu na terenie całej Europy. Nie ważne czy przedsiębiorca zajmuje się spedycją międzynarodową, prowadzi duże gospodarstwo rolne czy zarządza pojazdami komunalnymi. Dzięki monitoringowi GPS może w każdej chwili sprawdzić gdzie znajduje się pojazd czy maszyna. Oprócz tego system pozwala na bieżąco sprawdzać szereg parametrów, takich jak: prędkość, obroty silnika, zużycie paliwa. Monitoring GPS pozwala skutecznie kontrolować osoby użytkujące pojazdy. Możliwe jest generowanie wielu raportów dotyczących przebytej trasy, czasu postojów, czasu jazdy i innych. Dzięki tym danym można sprawdzić efektywność wykonywanej pracy. System monitoringu GPS daje również wiele możliwości usprawniających i ułatwiających prowadzenie biznesu. Urządzenie instalowane w pojeździe może być wykorzystywane jako komunikator, który pozwala na kontakt kierowcy / operatora z upoważnioną osobą. Jest to szczególnie pomocne w przypadku firm prowadzących działalność poza granicami kraju. Monitoring GPS pozwala również na zwiększenie bezpieczeństwa. Specjalny przycisk SOS pozwala w razie niebezpieczeństwa zaalarmować odpowiednie służby. GPS chroni również pojazd przed kradzieżą, a dodatkowo pozwala na uzyskanie zniżki od ubezpieczyciela.

Korzyści z instalacji systemu jest zatem wiele, a wymienione są tylko najważniejsze z nich. Tego rodzaju systemy można dopasować do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu ich efektywność jest bardzo wysoka. Dzięki systemowi monitoringu GPS można zmniejszyć koszty prowadzenia działalności, skutecznie zarządzać flotą i pracownikami oraz zadbać o bezpieczeństwo pracowników i pojazdów.

Czy warto instalować system monitoringu GPS w swojej flocie?