Czy to się opłaca?

Monitoring GPS montowany w różnego rodzaju pojazdach ma na celu przede wszystkim obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Wielu klientów naszej firmy podczas prezentacji oferty zadaje pytanie: ,,czy to się opłaca i ile na tym zyskam?”.

Wychodząc naprzeciw tym pytaniom na naszej stronie internetowej udostępniliśmy dla odwiedzających specjalne narzędzie – kalkulator kosztów. W ten sposób każdy może samodzielnie przeprowadzić małą symulację i przekonać się jak zmaleją koszty jego działalności po zamontowaniu w swojej flocie pojazdów system monitoringu GPS. Tyle teorii, a jak to wygląda w praktyce?

oszczędności z systemu GPS

Załóżmy, że nasza flota składa się z 10 samochodów ciężarowych. Ich średnie spalanie to około 30 litrów na 100 kilometrów. Zakładając dodatkowo, że każdy z naszych pojazdów przebywa miesięcznie ok. 12 tysięcy kilometrów oraz że koszt ropy to ok. 4,5 zł/litr otrzymujemy następujące dane. Miesięczne oszczędności w zużyciu paliwa wyniosą 14 738 zł, natomiast jeśli pomnożymy tą kwotę przez 12 miesięcy to w skali roku kwota ta wyniesie ponad 176 tysięcy złotych. To duża kwota, którą możemy przeznaczyć na inne wydatki, takie jak zakup nowego samochodu czy wymianę zużytych części.

System monitoringu GPS w samochodach ciężarowych to nie tylko kontrola zużycia paliwa. Oszczędności wynikają również ze zwiększonej efektywności pracy zatrudnionych osób oraz spadku kosztów bieżącego utrzymania samochodów. Nie należy zapominać, że w przypadku najczarniejszego scenariusza, czyli kradzieży samochodu można szybko odnaleźć pojazd. A wtedy może okazać się, że decyzja o zakupie systemu GPS była najlepszą inwestycją.

Czy to się opłaca?