Autobusy i autokary z systemem monitoringu GPS

Dla właścicieli firm przewożących ludzi najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Liczą się również oczywiście względy ekonomiczne. Idealnym narzędziem, które pomaga osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie zwiększyć rentowność firmy jest system monitoringu GPS.

autokarySystem ma wiele zalet i praktycznych zastosowań, które pomagają w codziennej pracy osobom zarządzającym flotą autokarów i autobusów. Przede wszystkim GPS pozawala na bieżące śledzenie położenia pojazdu. Możemy na tej podstawie chociażby podać rzeczywistą godzinę przybycia autokaru na miejsce. To ważna informacja dla podróżujących, jak i oczekujących na pojazd. System GPS ma również wiele innych funkcjonalności. Pozwala na stałe monitorowanie prędkości autokaru. Wiemy z jaką prędkością jedzie w danej chwili pojazd, gdzie się znajduje i na tej podstawie możemy szybko ustalić czy kierowca przestrzega przepisów i nie stwarza potencjalnego zagrożenia dla podróżnych oraz innych uczestników ruchu. W razie jakiejkolwiek niebezpiecznej sytuacji system GPS pozwala na wysłanie specjalnego sygnału SOS, który poinformuje odpowiednie służby o zagrożeniu. Monitoring GPS pozwala także na sprawne rozliczanie czasu pracy kierowcy. Dzięki dokładnym danym bez problemu możemy ustalić czas spędzony za kierownicą, liczbę pokonanych kilometrów oraz czas postojów. System GPS pozwala również na zmniejszenie zużycia paliwa. Specjalne czujniki zapobiegają jakimkolwiek próbom kradzieży paliwa oraz natychmiast informują zarządzającego flotą, jeśli taka sytuacja miała miejsce. Na podstawie zebranych danych możemy również łatwo ustalić średnie spalanie. GPS może pełnić również funkcję komunikatora, który pozwala na kontakt z upoważnioną osobą niezależnie od położenia autokaru. Jest to szczególnie przydatne dla firm, które oferują przewozy osób na trasach międzynarodowych.

System monitoringu GPS dba więc o to, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy oraz zoptymalizować koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Na koniec warto jeszcze dodać, że firmy które mają zainstalowane takie systemy w swoich pojazdach mogą liczyć na specjalne zniżki od ubezpieczyczieli.

Autobusy i autokary z systemem monitoringu GPS